Sizi Başarıya Götürecek 10 Beden Dili Hareketi

Sizi Başarıya Götürecek 10 Beden Dili Hareketi

Kullandığınız beden dilinin ne kadar önemli olduğunu farkında mısınız ? Peki siz kendinizi en iyi pazarlayacak cümleleri seçerek kullanırken beden diliniz ne anlatıyor?


10-Konuşurken ellerinizi kullanın

İş görüşmesinde konuşurken ellerinizi kullanmaya özen gösterin. Çünkü eğer ellerinizi masanın altında ya da masanın üstünde sabit bir şekilde tutarsanız bu sizi çekingen ve depresif gösterecektir. Oysa ki konuşmanızı ellerinizle uyum içinde sürdürürseniz bu sizi işe istekli ve enerjik gösterir.

 


9-Ellerinizi Cebinizden Çıkartın

Sosyal yaşamınızda elleriniz cebinizdeyken ne kadar karizmatik göründüğünüzün burada hiç bir önemi yok. Aksine bir iş görüşmesinde ceplerde tutulan eller karşı tarafa negatif sinyaller yaymaktan başka bir işe yaramıyor. Beden dilinde ellerin ceplere sokulması kendine güvensiz ve gizleyecek birşeyleriniz olduğunu gösteriyor.

 

 

8-Omuzlar Rahat

Yapılan araştırmalar gergin olan insanların omuzlarını yukarıya doğru çektiklerini gösteriyor. Bunu farkına varın ve omuzlarınızı rahat bırakın! Hem bu sizi sadece sırt ve omuz ağrılarından kurtarmakla kalmayacak hem de sizi daha rahat ve kendine güvenli gösterecektir.

 

 

7-El Sıkışmak

İlk izlenimde el sıkışmanın hayati önemini artık herkes biliyor. Sıkıca sıktığınız bir el size ilk izlenimde hanenize bir artı puan ekleyecektir.

 


6-Kollar açık

İnsanlar kendilerini güvende ve rahat hissetmedikleri zaman kollarını birleştirerek dururlar. Bu hareketle siz de karşıya savunma yaptığınızın sinyallerini gönderirsiniz. Bu da sizin potansiyel patronunuza  göndermek isteyebileceğiniz en son sinyaldir.

5-Bacaklar sabit

Sürekli hareket eden bacaklar sizin gergin ve sinirli olduğunuzu gösterir. Bu yüzden siz konuşurken bacaklarınızın ne yaptığının farkında olun!

 

 

4-Kulak Misafiri Olmayın

Görüşmenizin tam ortasındasınız ve aniden biri odadan içeri girerek görüşme yaptığınız kişi ile birşeyler konuşmaya geldi. Onlar konuşurken siz ne yaparsınız? Siz ne yaparsınız bilmiyoruz ama yapmanız gereken şey gözlerinizi dikip onlara bakmak kesinlikle değil. Gözlerinizi onlardan başka bir yere çevirerek hem onlara bir gizlilik tanımış olursunuz hem de üstünüze düşmeyen işlere burnunuzu sokmayacağınızı da şimdiden göstermiş olursunuz.

 


3-İyi dinleyici olun

Görüşme süresince sadece bedeninizle değil; beyninizle de orada bulunduğunuzu karşınızdakine gösterin. Sürekli kurulan göz kontağı ve baş sallamayla karşınızdakini dinlediğinizi ona açıkça gösterin.

 

 


2-Ses Tonuna dikkat

Ses tonunuz konusunda da dikkatli olmanızda yarar var. Tek düze giden bir ses tonu karşı tarafı sıkacağı gibi; yüksek bir ses tonu da sizin zararınıza olacaktır. Çünkü bu da sizin çok fazla heyecanlı bir yapıya sahip olduğunuzu gösterir.

 

 

 

1-Göz Kontağına Dikkat

Göz kontağı karşınıdaki insana verdiğiniz önemi gösterir. Kaç kişi ile görüşme yaptığınızın bir önemi yok. Siz mutlaka herkes ile göz kontağı kurmayı ihmal etmeyin!

ALFA BİOENERJİ® EĞİTİMLERİ ve TERAPİLERİ.

Fiziksel-Zihinsel-Ruhsal ve Enerjetik Bütüncül Şifa Metodu