Bioenerji Bedeni ve Hastalık İlişkisi

Bioenerji Bedeni ve Hastalık İlişkisi

Vücut içerisindeki, devamlı bir titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik akım vardır. Elektromanyetik akım; fiziksel bedenle sınırlanmamıştır. Böylece, bir bedenden diğerine akış yapılabilir. Bu elektromanyetik akım; bedenin sağ tarafında toplanmıştır. 


Biyoenerjinin kelime anlamı; doğal olan enerjidir. Bilim; insan organizmasının yalnız moleküllerden oluşan, fiziksel bir yapıya sahip olmadığını, beraberinde tüm kainatta olduğu gibi, bir enerji alanına sahip olduğunu doğrular. 
   Yüzyıllar öncesinden bilinen bu enerji akımına, her toplum kendi penceresinden bakmış, her toplum kendi kültürüne, ve sosyal yapısına ve diline uygun saptamalarda bulunmuştur.. Sırrı evrende gizli olan bu manyetik alan konusunda eski zamanlardan bu yana birçok teori öne sürülebilmiş ve çeşitli inançlara da merkez olmuştur. 

   Prana; Sanskrit dilinde kelime anlamı yaşam gücü demek olan, iyi sağlık durumunu muhafaza eden ve bedeni canlı tutan görünmez biyoenerji ya da yaşamsal enerjidir. Japonlar; bu esrarengiz enerjiye Kİ, Çinliler CHİ, YunanlılarPREVMA, Polonyalılar MANA, İbraniler RUAH derler.

   Her varlığın fiziksel bedeninin yanısıra, bir de onu çevreleyen enerji bedeni yani aurası vardır. Evrensel yaşam enerjisi fiziksel bedeni çevreleyen, gözle göremediğimiz bu enerji bedeninden geçerek, enerji merkezleri olan çakralar aracılığıyla fiziksel bedene akar. Ve meridyenler (enerji yolları-kanalları) yoluyla da fizik bedene ve oradan tekrar enerji bedenlerine yayılır. Çakralar enerji bedeni ile fizik bedeni arasındaki enerji geçiş kapıları gibidir.

   Resimde görüldüğü gibi vücut ortasında dizili olan renk topları çakralar, vücut dışındaki yansımalar ise doğal enerji kalkanı auramızdır. Auralarımızın dijital fotoğrafı çekilebilmektedir.

 

İşte doğal enerji kalkanı auralarımızın fotoğrafları. 

 

 

 

 

 

   En Sağdaki iki tane insan figürlü resimde ise, sağlam ve zayıf aura arasındaki fark ve yırtılmalar görüntülenmiştir Günümüz teknolojisi ile çekilen bu fotoğraflara “kirlian fotoğrafçılığı” denir, 


   Eğer sağlam ve güçlü bir auramız varsa bize dışarıdan bir hastalığın yada negatif etkinin gelmesi düşünülemez. Ancak auramız zayıflamış veya yırtılmışsa negatif enerjilere ve hastalıklara çok daha açık hale geliriz..
   Biyoenerji akışı insanla sınırlı değildir. Tüm maddeye akar. Bitkilerin insanlarınkine zıt bir kutbu vardır. Onlarla aramızda hür bir kanal açılır.    Sağlıklı bir vücutta negatif bir enerji bulunmaz. Bioenerjiye göre her insanın vücudunda yedi tane çakra bulunuyor. Ve bu çakralar enerji merkezleri olarak kabul ediliyor.

Negatif Enerji

   Vücutta; hastalıklı olan bölgelerin ürettiği olumsuz enerjidir. Bu türde enerji; nerede olursa o nokta sürekli olarak negatif enerji üretmektedir. Hatta negatif enerji üretmeye başladıktan 1-2 ay sonra hastalık ortaya çıkabilir. Travma sonucu ortaya çıkan enerji de negatif bir enerjidir. Çok stresli insanlar da sürekli negatif enerji üretirler. Çoğunlukla bu türde insanlar; çeşitli ağrı ve psikolojik rahatsızlıklar duyarlar.

 

Pozitif Enerji

   İnsanda mevcut olan olumlu bir enerjidir. Yalnız; zaman, zaman bu enerjinin de çok olması çeşitli hastalıklara da yol açabilir. Örneğin bu insanların vücutlarındaki yüksek pozitif enerji manyetik kartları, pilleri bozmakta bu şahıslar bu türde cihazlar kullanamamaktadırlar.
   Pozitif enerjisi normal düzeyde olan insanlar; son derece ılımlı ve kesinlikle hem sağlıkları yerinde, hem de etraflarına neşe saçan insanlardır. Bu insanların, stres problemleri yoktur. Zihinsel olarak ta son derece sağlıklılardır.

 

Peki hastalıklara açık olma süreci nasıl başlamaktadır.?


   Fizik bedenimize kalkan oluşturan enerji bedeni auramızın görevi, içerden ve dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı bizi korumaktır. Çakralar, girdap gibi dönerek hareket eden yaşam enerjisinin (ki, chi, prevma, mana roah) vücuda girişini ve kontrolünü temin eden enerji giriş kapılarıdır. Diğer önemli enerji hattı da meridyenler ve üzerlerindeki akupunktur noktalarıdır.

   Enerji alanımız için zararlı olabilecek manyetik alanlara girildikçe, mevcut tearuz karşısında çakralar ve akupunktur noktaları kendiliğinden kapanıp, zararlı enerji girişini engelleyerek doğal enerji kalkanı auramızı koruma altına alır. Böylece maruz kalınan zararlı enerjinin çakralardan içeri girmesi engellenmiş olur. E.M.R. dalgalarının bizlere zarar verebilen unsurlarının bedenimiz tarafından emilmesi de bu şekilde engellenmektedir

 

   Bu duruma örnek vermek gerekirse; ögle vakti güneşe bakmak istediğimizde yüzümüzü güneşe çevirdiğimizde istem dışı göz kapaklarımız devreye girer ve gözlerimiz yumulur. Mevcut güneş enerjisi akışını gözlerimiz taşıyamamaktadır. Çakra ve akupunktur noktaları da zararlı enerjiye maruz kalınca, öğlen güneşine bakan gözler gibi kapanmak zorunda kalır ve yumulur.

   Fiziksel bedeni korumaya çalışan bu süreç, her an devam ettiğinden enerji alanlarımızda yırtılmalar oluşur ve auramızın bizi koruması gittikçe zorlaşır. Zaralı olan Her çevresel etki ve manyetik saldırı için öz kaynaklarındaki enerjiyi sarf eden bedenimiz, bu enerjiyi depo etmiş olduğu vitamin ve minerallerini harcayarak gerçekleştirir. (Doktor doğu YILDIRIM ‘IN hatırlattığı vitamin ve minerallerin E.M.R. dalgaları tarafından çalınması noktası burasıdır)

   Güçlü bir auraya sahipsek o zararlı enerji tearuzu giderilince çakralar ve akupunktur noktaları, kendilerini açar ve vucuda taze enerji akışı sağlanır. Böylece çakralardan normal enerji akışı devam eder. Eğer doğal enerji kalkanı auramızdaki enerji miktarı eksildiğinde, vitamin ve mineraller aracılığı ile yerlerine yenisi gelmedi ise, bedenimiz kapanan akupunktur ve çarka noktaları açmaya yetecek gücü bulamaz.. 

   Kapanan çakralar, “ki, chi, mana, prevma, roah” isimleri ile adlandıran, yaşam enerjisi akışını kesintiye uğratır. Bu süre uzar ve devamlı olursa “yaşam enerjisi” akışı sağlanmayan bölge veya organ güçsüzleşir ve hastalıkların oluşumuna müsait zemin oluşur. Hangi çakra hangi iç bezi ve organ ile alışveriş halindedir, aşağıda tabloda detaylarıyla mevcuttur.

   Sayın doktor Doğu YILDIRIM’ ında NTV kolye için beyan ettiği “ Negatif iyon kapasiteleri kadar, zararlı elektromanyetik yayınımları nötrleyici etkileri vardır“ cümlesi tamda burada anlam kazanmaktadır.

ALFA BİOENERJİ® EĞİTİMLERİ ve TERAPİLERİ.

Fiziksel-Zihinsel-Ruhsal ve Enerjetik Bütüncül Şifa Metodu